PŘI NÁKUPU NAD 1500 KČ POŠTOVNÉ ZDARMA

Materiál

Veškerý materiál potřebný pro naši výrobu získáváme primárně od českých dodavatelů. Nejen kvůli snadné komunikace a rychlé dopravě, ale zejména z důvodu kvality. Proto vše, od obalů na produkty přes barvy na okraje kůže až ke kovovým komponentům, pochází z České republiky. Také pro samotnou práci se nám nejlépe osvědčilo české nářadí, které používáme téměř každodenně a je možná tím nejdůležitějším členem našeho výrobního týmu.

 Picture1_1

 

KŮŽE (USEŇ)
Kůže je jediným materiálem, který neodebíráme přímo z České republiky, ale z Itálie, která je vyhlášena tradičními koželužnami a usněmi té nejvyšší kvality. Právě takový materiál jsme hledali pro naše doplňky v kolekci Origami, které vznikají pouze technikou skládání, bez šití a lepení. Z toho důvodu bylo nutné použít kůži, která je dostatečně pevná, dobře zalisovaná a její hrany se netřepí. Takový materiál jsme našli v jedné z toskánských koželužen, díky které můžeme zaručit kvalitu nejen použitého materiálu, ale i našich produktů.

Ceny našich produktů jsou odvozeny od pořizovací ceny kůže. Ta patří mezi přírodními materiály k těm nejdražším, obzvláště u těchto nejkvalitnějších kusů od tradičních výrobců. Zároveň si kůže jako produktu moc vážíme, proto se snažíme využít vždy maximum, do posledního kousku. Větší odřezky po vyříznutí velkých kabelek proto používáme na výrobu menších klíčenek, až třeba po malé pásky na sluchátka nebo kolečka na vzorníky a loga.

Pracujeme s třísločiněnou hovězí usní, která je činěna výhradně přírodními třísly bez užití olova a dalších chemických látek. Nedochází proto k tomu, že by kůže obarvila jiný materiál nebo by podráždila pokožku. Kůže jsou zpracovávané jako sekundární produkt masného průmyslu. Pro naši výrobu odebíráme vcelku takzvané krupony, což jsou nejhododnotnější a nejčistší kusy ze středu hovězí kůže.

I tak se u kůže můžeme vždy setkat s odchylkami barev či s malými nedokonalostmi. Jakožto na přírodním materiálu u ní najdeme například vrásky, kousnutí od hmyzu, drobné škrábnutí či mírně odlišný odstín. Na naše produkty se vždy zásadnějším poškozením vyhýbáme. Nelze se však vyhnout zcela všem drobnostem, které ovšem nenarušují celkový vzhled a funkčnost produktu. Mnohé nedokonalosti však lze zaleštit balzámem na kůži s vysokým procentem včelího vosku.

 

BARVY

natural pruh2

Natural- přírodní odstín kůže, který se časem a používáním opaluje a zbarvuje do karamelového odstínu, čímž se stává jednou z nejoblíbenějších barev kůže.

natural stone
Stone- neobvyklý světle šedý odstín pro kůži se speciální povrchovou úpravou odolnou proti vodě. Stálá moderní a univerzální barva, která nemění odstín.

night pruh
Night-
klasická černá barva, která ke kůži odjakživa patří. S našimi minimalistickými střihy zaujme na první pohled.

ffff

Coffee- další klasický odstín, vedle černé, který je s kůží spojován. Tmavě hnědá patří

Na přání je možné zaslat zdarma vzorník barev kůží.

Plocha kůže u všech barev je čistě matná, bez výrazné struktury. Díky tomu má tento tradiční materiál nadčasový vzhled.

 

PÉČE O KŮŽI
Aby si kůže udržela svou kvalitu a čistý vzhled, je potřeba ji dopřát pravidelnou péči v podobě výživy. Tu zajistí náš transparentní balzám na kůži s vysokým procentem včelího vosku. Ten neobsahuje žádné chemické přísady, které by barvu z kůže rozpouštěly. Balzám kůži vyživuje, impregnuje proti vodě, čistí od od prachu, zalešťuje poškrábání a zvláčňuje, aby nedocházelo k vysychání a popraskání kůže. K balzámu je přiložena zdarma jemná houbička, kterou balzám na kůži roztírejte v tenkých vrstvách. Doporučujeme zakoupit balzám již k novému výrobku a pravidelně, dle používání doplňku, jej začít ošetřovat hned od začátku.

Zpět do obchodu